Mohu změnit svou výpověď zaměstnavateli?

Výpověď ze strany zaměstnance a možnosti změny
Mgr. Matouš Novosad
dub 03, 2021 · 2 min čtení

Případ z právní poradny Verdikto

Dotaz položený v právní poradně:

Dobrý den, může být změněna výpověď ze strany zaměstnance z klasické výpovědi na okamžitou výpověď, jelikož jsem po doručení první výpovědi zaměstnavateli neobdržel zbývající mzdu a ani mi ji nechce uhradit? 

Odpověď advokáta:

Dobrý den, zákoník práce nevylučuje (tedy připouští) možnost, aby došlo k souběhu více způsobů ukončení pracovního poměru – samozřejmě pouze pokud jsou pro to splněny zákonné podmínky (tedy nelze pro jeden důvod ukončit pracovní poměr jak výpovědí, tak okamžitým zrušením). Pokud tedy ve Vašem případě došlo k tomu, že v průběhu výpovědní doby nastala skutečnost (nezaplacení mzdy ze strany zaměstnavatele), která zaměstnance opravňuje pracovní poměr okamžitě zrušit, pak zaměstnanec právo na takový postup má. Dovoluji si však upozornit na to, že výplatní termín mzdy ve smlouvě není ve smyslu zákoníku práce to samé jako termín splatnosti mzdy. Obecně platí, že mzda je splatná po vykonání práce, a to nejpozději v kalendářním měsíci následujícím po měsíci, ve kterém vzniklo zaměstnanci právo na mzdu nebo některou její složku. V případě pochybností o oprávněnosti okamžitého zrušení pracovního poměru doporučuji vyhledat odbornou právní pomoc. 

Řešíte podobnou situaci a rádi byste se poradili s právníkem? Vyzkoušejte právní poradnu Verdikto. Odpověď advokáta obdržíte do druhého dne. 

Poradit se s právníkem za 199 Kč