Zatajené příjmy při určování výše alimentů

Bude soud při stanovení výše výživného přihlížet nejen k deklarovanému "oficiálnímu" příjmu manžela?
JUDr. Marcela Kleinbauerová
dub 05, 2021 · 1 min čtení

Případ z právní poradny Verdikto

Dotaz v právní poradně online:

S manželem se budeme rozvádět, já jsem ještě na rodičovské dovolené. Manžel má psaný plat kvůli exekuci 12 000 Kč čistého. Ve skutečnosti však dostává přes 50 000 Kč čistého. Mám nějakou možnost, jak dokázat u soudu pravou výši alimentů? Domluva s ním není možná. Nebo jak se taková situace řeší? Děkuji za odpověď.

Odpověď advokáta:

Dobrý den, soud by měl při stanovení výše výživného přihlížet nejen k deklarovanému "oficiálnímu" příjmu manžela, ale k jeho skutečným majetkovým poměrům. U soudu můžete navrhovat různé důkazy, výpisy z účtů, výslechy svědků, fotky z drahých dovolených, fotky aut, atd. Doporučuji již nyní, pokud víte, že s manželem nebude rozumná řeč, začít důkazy shromažďovat. Pokud budete zároveň řešit rozvod a vypořádání společného jmění manželů, doporučuji se obrátit na advokáta, aby Vám v této věci pomohl, abyste nepřišla úplně zkrátka v důsledku manželova zatajování příjmů či majetku. Přeji hodně štěstí.

Řešíte podobnou situaci a rádi byste se poradili s právníkem? Vyzkoušejte právní poradnu Verdikto. Odpověď advokáta obdržíte do druhého dne.  

Poradit se s právníkem za 199 Kč