Neměl tedy žádné děti ani rodiče nebo vnoučata
Dotaz
Dobrý den, mám nárok na nějaký podíl v dědictví po zesnulém bratrovi, který měl pouze manželku (žili společně). Neměl tedy žádné děti ani rodiče nebo vnoučata. Jeho manželka bohužel nechce nic sdělit. Děkuji.
Odpověď od:
JUDr. Helena Nutilová Ph.D.
Advokát
Dobrý den, pokud bratr neměl děti ani rodiče, pak bude v tzv. druhé třídě dědiců dědit manželka sama. Vy byste dědila napůl s jeho partnerkou za předpokladu, že by nebyli sezdáni. V případě, že sezdáni byli, nemáte bohužel jako sourozenec nárok na dědictví.
Předchozí dotaz
Neexistuje v tomto případě předkupní právo?
Je možné, aby majitel velkostatkář prodal celou parcelu jinému i když věděl , že mi nový bezohledný majitel
může koukat do mé chaty ze 2m ? Neexistuje v tomto případě předkupní právo ? Oba dva situaci znali !! Děkuji.
Další dotaz
Na místě vyhořelého rodinného domu jsme chtěli postavit nový
Dobrý den,
na místě vyhořelého rodinného domu jsme chtěli postavit nový.
sousedi nám ale nepovolili stejnou vzdálenost od jejich pozemku,1,20m,tak jak stál starý domek,ale požadují vzdálenost 3m, tak jak udává zákon ,protože se bude stavět domek nový.
Máme nějakou možnost aby jsme stavěli na puvodních základech?
za každou radu budeme velmi vděční.
děkuji
JUDr. Helena Nutilová Ph.D.
Advokát
Nejnovější dotazy:
Soudružka znalkyně doporučila psychiatrické vyšetření
Dobrý den, v opatrovnické věci ohledně styku se synem byl proveden psychologický posudek, který pro mě nedopadl nejlépe a soudružka znalkyně doporučila psychiatrické vyšetření. Na základě toho byl nařízen usnesením psychiatrický posudek. Ale podařilo se mi řízení o styku se synem zvládnout s rozsudkem, že styk se neurčuje Psychiatrický posudek proveden nebyl. Bylo zde vydáno doporučení na asistovaný styk. A můj dotaz zní, jestli kdyby OSPOD či ex či soud vyvolaly v této věci nové řízení, jestli bych se mohl vyhnout psychiatrickému posudku tím, že bych řekl, že se se synem již stýkat nebudu do dospělosti. (jestli bych měl vůbec ten asistovaný styk podstupovat), či je-li jiná možnost se psychiatrickému posudku vyhnout. Děkuji.
Uzavřela jsem písemnou pracovní smlouvu s tím, že výše hrubé mzdy mi bude každý měsíc navýšena do určité částky, která byla vyslovena ústně
Dobrý den, uzavřela jsem písemnou pracovní smlouvu s tím, že výše hrubé mzdy mi bude každý měsíc navýšena do určité částky, která byla vyslovena ústně, odměnami. Stejně tak bylo postupováno i u dalších zaměstnanců. Dva měsíce tomu tak bylo, nyní se tak neděje. Dostávám pouze hrubou mzdu uvedenou ve smlouvě. Můžu s tím něco udělat?
Po své mamince jsem zdědil dvě pohledávky vůči zemědělskému družstvu
Dobrý den, v roce x jsem po svém mamince zdědil dvě pohledávky vůči zemědělskému družstvu, jedna je z titulu nevyplaceného majetkového podílu a druhá u titulu nevyplaceného vypořádavacího podílu. Několikrát jsem se emailem i telefonem dotazoval v družstvu, ale nikdy jsem od nich nedostal jinou než ústní odpověď, že "je to promlčeno", nic víc, ani konkrétnější co je promlčeno.
Děkuji za odpověď
Dodavatel energií mi od března tohoto roku neinkasoval platby z účtu
Dobrý den, dodavatel energií mi od března tohoto roku neinkasoval platby z účtu (prý systémová chyba, až do konečného vyúčtování tvrdili, že mám vše ok). Teď přišel nedoplatek a já je ihned kontaktovala. Jak v tomto případě mohou postupovat? Mohou platbu vymáhat takhle zpětně nebo mě nutit do splátkového kalendáře?
Děkuji.
Obdržela jsem info ze soukr. e-mailu tř. učitele syna- bez příloh-.. že zítra je distanční výuka
Obdržela jsem info ze soukr. e-mailu tř. učitele syna- bez příloh-.. že zítra je distanční výuka"- zasláno v 18:00 hod. Byla prý pověřena ředitelem to sdělit. Mám jako rodič povinnost poslouchat učitele? ze zákona?
Ráda bych se zeptala jak postupovat v případě, když jsem napadána že lži, krádeže a obohacování se na cizím díle
Dobrý den, ráda bych se zeptala jak postupovat v případě, když jsem napadána že lži, krádeže a obohacování se na cizím díle. Jde o to, že se věnuji psaní autorských textů a knih. Píšu je cca 5 let a sdílím je na sociální síti. Nyní mi byl jeden z textů ukraden, kdy ten kdo ho vydává za svůj mě slovně napadl a píše lidem o tom, že jsem zloděj apod. jelikož se nejedná o spor mezi sousedy o tom kdo má lepší vlasy, rozhodla jsem se tuhle situaci řešit. Můžu se zeptat jak přesně postupovat, když jde o křivé obvinění a porušení autorských práv? Abych prokázala pravost svého textu a očistila své jméno? Děkuji
Podobné dotazy
Dobrý den,
Můj otec zemřel minulý rok v srpnu. Za dva týdny se máme dostavit k notářce ohledně vypořádání dědictví. Dědici je má mamka , já a můj bratr. Můj bratr si nárokuje , že chce u notářky přepsat byt který mělá má mamka a otec ve společném jmění manželů na sebe (kdysi byly nějáka ústní dohoda,že po smrti obou rodičů dostane byt můj bratr a já jsem před pěti lety dostal ornou půdu kde jsem si postavil RD). Byt samozřejmě na něj mamka přepsat nechce , protože by ji kdykoliv nohl nechat vystěhovat , můj bratr je alkoholik a nespolehlivý "člověk".
1) Může si bratr nárokovat vypořádani daru orné půdy , který mi otec dal před pěti lety před svou smrtí?
2) Máme si k notářce brát svého advokáta nebo stačí pouze říct , že přistoupíme na vypořádání pouze vyplacením hotovosti 1/3 majetku otce (byt+auto)? A když s tím nebude souhlasit tak advokáta až k soudu?
3) Bratr se nechal zastupovat svým známým advokátem , ale na plné moci k zastupování má uvedeno špatné datum narození mého otce. Lze ho na začatku jednání u notářky vyloučit pro neplatnost plné moci? Bratr se osobně nedostaví.
Dobrý den.
Jsme tři sourozenci. Ja s manzelem zijeme s detmi v dome, kde jsem se narodila.
Sestra zije v byte v jinem meste a bratr si stavi dum.
Maminka na me muj rodny dum prepsala darovaci smlouvou. Maminka ale s nami v dome zije a zit bude(vecne bremeno).
Muj bratr se vzdal naroku na jakoukoliv kompenzaci, se sestrou jsem se dohodla na financni kompenzaci. Nyni jsme se ale nepohodly a ona najednou nasi slovni dohodu zrusila a nastolila si nove podminky. Bud ji vyplatim cca 3x vetsi castku, nez na ktere jsme byly domluvene nebo ji prenecham dum.
Pry to bude resit s advokatkou.
Moje otazka zni, zda muze byt v tomto uspesna a vazne si muze vymahat pravne kompenzaci na nemovitost, kterou jsem dostala darem.
V roce1978 jsme vstoupili do druhého manželství, já Mirosla (85) a Jana (81). Já mám z prvního manželství 1 dceru, manželka 1 syna a 1 dceru. Z druhého manželství děti nemáme. Od roku 1989 máme oddělené hospodaření podle rozdělených kompetencí (manželka strava doma, domácí potřeby, já platím byt, veškeré investice v bytě, dovolené kulturu a sobě obědy v menze). V roce 1992 jsme si pořídili byt do osobního vlasnictví, který jsem platil. V dobré víře jsem nechal zapsat jako vlastníka manželku. V současné době spolu dobře nevycházíme. Ctěl bych se ubezpečit, jak je to s dědickým právem na byt po mém úmrtí. Podle mého názoru nabytí bytu proběhlo v manželství, takže z hlediska vlastnického podílu vlastním polovinu hodnoty bytu, kterou po mém úmrtí by měla zdědit dcera. Byt není zadlužen.
Moje otázka zní: je tomu tak anebo se mýlím. V záporném případě prosím o radu, jak bych měl postupovat, aby tomu tak bylo. V kladném případě bych vás požádal o písemné potvrzení, že tomu tak je.
Dobrý den.Potrebuji poradit.Budeme se rozvádět s manželem.Ziji s ním asi 5let v rodinném baráčku,který je zatíženy hypotékou,kterou kdysi zřídil s bývalou manželkou.Domecek je též napsán na manžela a jeho bývalou manželku .Můj dotaz zní,zda po prodeji domu,doplacení hypotéky.Mam nárok i já na nějaké peníze ze zisku z prodeje?
Dobrý den.
Moje matka s manželem si pořídili byt ve SJM Manželství uzavřeli v roce 1986,byt později.V loňském roce začal mít otčím zdravotní problémy, hlavně demencí. Proto skončil na LDN.Jeho bratr toho využil a dal mu podepsat, že mu odkazuje byt i nějaké pozemky, které zdědil.Mel s sebou asi i nějakého právníka.Letos o Velikonocích otčím zemřel.Od notářky se mamka dozvěděla, že nic dědit nebude, jen jeho bratr.Potrebuji radu, hlavně co se týká bytu. Dá se to nějak zneplatnit nebo bude mamka mít s ním byt napůl?On by tam nejraději nastěhoval svou vnučku.Mamce je 76let a je z celé situace zoufalá,nic jiného nevlastní.
Dobrý den.Chci se rozvést, protože mě manželka opustila.Máme dům napsaný napůl, děti už jsou dospělé.. Musíme před rozvodem (doufám nesporným)nějak řešit dělení SJM když máme každý polovinu.Musíme do žádosti psat kdo bude v domě bydlet ,jak budeme řešit opravy apod?.Teď jsem v něm zůstal já ona se sama odstěhovala.Auto bylo psáno na ni, druhé na mě.Půjcky máme splácené,jen je na ní napsané jedno st.spoření které je pro dceru,ale z obav že v 18. by to utratila nevhodně se to převedlo na manželku.Platím to já.
Děkuji za odpověď.
Dobrý den,
řešíme změnu podílů v sro. Firma má nyní 3 společníky, podíly rozdělené 70/20/10%.
Chceme odebrat 2 společníky s podíly 20/10% a přidat nového společníka. Nově by byli 2 společníci a každý s podílem 50%. Lze tyto změny realizovat naráz? Nebo nejprve přepsat minoritní podíly na společníka s 70% a pak přidat do sro nového společníka? Co je nejrychlejší / nejlevnější varianta?
Děkuji.
Musí původní majitelka těch 3/4 nabízet v rámci předkupního práva svůj podíl družstvu nebo může svůj
Chceme koupit 3/4 podíl na pozemku, kde 1/4 vlastní zemědělské družstvo a má zde zástavu.
Musí původní majitelka těch 3/4 nabízet v rámci předkupního práva svůj podíl družstvu nebo může svůj podíl prodat nám bez jejich svolení?
Dobrý den, přítel se rozešel s partnerkou, ale ta mu sdělila, že je těhotná. Upletla to na něj. S ní být nechce, je zlá, vydírá a manipuluje s ním skrz těhotenství, aby byla zabezpečena. Jak může přítel z této situace vybruslit?Může se zříci dítěte? Bude muset platit alimenty?Děkuji
Dobrý den.Jsem spoluvlastníkem nemovitosti včetně pozemku,kterfým je zastavěná plocha a to v obou případech cca 15% Svůj podíl chci prodat.Jsem povinen v tomto případě nabídnout svůj podíl dle novely z r.2020 ostatním spoluvlastníkům,nebo tuto povinnost nemám?
Dobrý den můžu se zeptat jsme 3 spoluvlastní na několika nemovitostech 2 to chtějí přidat 4 osobě a ta 4 osoba tvrdí že ji musím prodat svůj podíl jinak nedostane hypotéku na vyplacení těch dvou
Dobrý deň,
Som Slovenský občan, žijúci v Čr.( trvalý pobyt v ČR). S bývalou manželkou mám dieťa. ( manželka i dcera majú slovenské občianstvo).
Manželka i dieťa už plnoleté žijú tiež v čr. Posledný súd na alimenty bol na Slovensko v roku 2005. V tej dobe som dostal výpočet alimentov.
Keď som sa presťahoval do ČR, postupne som alimenty dobrovolne zvyšoval.
Teraz sa ozvala matka dieťaťa, že chce alimenty navýšiť.
Inak ma dá k súdu.
Môj dotaz je, kde ma môže dať manželka, alebo sieťa k súdu? Na Slovensku? Alebo v ČR?
Dobrý den , zemřel můj otec. Pozůstalostní řízení se odehrálo bez mojí účasti , pouze za přítomnosti jeho manželky a také ,možná její dcery , rád bych věděl zda je toto možné obnovit a v případě ,že ano jak postupovat. Děkuji
Dobrý den, máme s.r.o. a jsme 3 osoby. Obchodní podíly a funkce jsou rozděleny takto:
1. Jednatel, 34%
2. Společník 33%
3. Společník 33%
V tuto chvíli se 1 společník konečně rozhodl, že už ve firmě nechce pokračovat a rád by bezúplatně vystoupil s firmy (dohodou). Dále i neplnil podmínky firmy a byl několikrát napomenut.
Zajímá mě jak to bude s jeho obchodním podílem, mám jako jednatel firmy s nejvyšším podílem nárok rozhodovat o převodu podílu ? Nebo může podíl přepsat klidně jen na druhého společníka ? Jsem trochu v nejistote, protoze jsou rodina a myslim si ze bude chtit svuj podil predat cely pouze druhemu spolecnikovi, coz je pro me riziko, protoze bude mit nejvyssi podil. Cela firma byl muj napad od zacatku, veskere veci interni je moje zasluha a nerad bych aby me to ted spalilo.
Dekuji za informace s prevedenim podilu jake tam jsou moznosti
Dobrý den , zemřel my táta byt my daroval před 3 roky měl užívací právo , v bytě žije jeho manželka , a já bych chtěla aby šel do bytu můj syn , nevím jak můžu postupovat aby se manželka táty odstěhovala díky
Dobrý den,
s manželkou se rozvádím a nyní řešíme SJM. Manželka má advokátku. Máme spolu ve SJM dům. Něco ze svého účtu (kuchyň, nábytek, zahrada) za trvání manželství financovala ona, něco já. Dům jsme kupovali na půl před svatbou. Dával jsem návrh, že dostane víc, ale chce ještě víc, že prý do toho domu dala víc. Ještě bych se chtěl zeptat, zda je nějaká možnost když rozvodové stání máme září 2022 a já musím podepsat Smlouvu o smlouvě budoucí na koupě mého nového bytu do konce srpna 2022, kde už mám zálohu a který bych chtěl dál financovat z prodeje mé poloviny domu, aby si manželka nedělala nárok (aby to nebylo později napadnutelné) na půlku z tohoto bytu. Moc děkuji.
Dobrý den,
s manželkou se rozvádíme, protože jsem se bez jejího vědomí zadlužil. Máme jedno roční dítě a v únoru se má narodit druhé. Můj měsíční čistý příjem je kolem 60ti tisíc.
Zkoušíme rozvod dohodou. Manželka požaduje výživně 20 tisíc. 20 tisíc mám splátky úvěrů a ještě si budu muset hledat nájem. Je výše výživného adekvátní? Nebyla by řešením pro mne insolvence?Děkuji
DD,vlastním s bratrem napůl dům, dědictví po matce. On nechce prodat ani darovat. Dům je v havarijním stavu. Není způsobilý k trvalému bydlení. Chci rekonstrukci celého domu, bratr souhlasí, ale bez finanční podpory. Jak se řeší budoucí dědické řízení po nás, když náklady rekonstrukce celého domu budou jen na mě? Jak se dá řešit?Děkuji
Dobrý den.S manželkou máme 2 děti.Máme byt koupený od jejích rodičů ještě před svatbou. Během manželství byl přikoupen druhý byt a jsou propojeny a máme jeden velký byt. Financován byl z účtu syna kam manželky rodiče vložili peníze. Já platím nájem a energie od té doby co jsme spolu a předělávání jsem taky dělal já. Bohužel manželka si našla mladšího. Chce vychovat děti a dělat jako že nic před dětmi. Mě se to ,ale nazamlouvá vůbec. Chtěl bych vědět jak by se řešilo vyrovnání, protože já bohužel nemám kam jít. Tak by mě zajímalo jak se řeší tyto věci, protože vím, že k dohodě asi určitě nedojde. Díky za informaci
Dobrý den, jsem jednou rozvedený a znovu jsem se oženil - 2 roky nové manželství. Nyní chce manželka koupit nemovitost a nevíme, jak to udělat, aby mé děti z prvního manželství v případě dědictví po mě neměli nárok na tuto nemovitost. Stačí, když jí manželka koupí ze svých zdrojů, za peníze z vyrovnání majetku z prvního manželství a bude psaná na katastru jako jediný majitel, nebo je nutné ještě doplnit nějakým dokumentem.
Děkuji
Dobrý den,
rád bych se zeptal na mé možnosti v rámci chystané rozvodového řízení. Žiji s manželkou ve společné domácnosti 10 let, z toho 3 roky jsme manželé. Máme dvě holčičky. Manželka si před měsícem našla nového přítele a chce odejít. Jaká je, prosím šance, že dostanu holčičky do péče já? Trvalé bydliště mají u nás. Vlastním nemovitost, kterou jsem nabyl ještě před manželstvím, holčičky tu chodí do školy / školky a nerad bych, aby se musely stěhovat a začínat někde s maminkou znovu. Jaký je vlastně průběh rozvodového řízení? Mohu ho podat pouze já bez manželky? Jak dlouho rozvodové řízení trvá? Kdy se svěří děti do péče dle rozhodnutí soudu a kdy se řeší rozdělení majetku?
Mockrát děkuji, pokud obdržím zpětnou vazbu
Hezký den
Dobrý den potřeboval bych poradit ohledně dědictví moje matka se svým bratrem přijali dědictví a on neplatí dluhy( za 4 měsíce nic nezaplatil) které s ním přijal teď prodávají byt na který si i on dělá nárok. Lze ho z důvodu neplnění podmínek vyloučit z nároku na dědictví ?
Dobrý den,
zdědila jsem podíl na nemovitosti, ve které ale nepřebývám, ale v předmětné nemovitosti mám stále trvalé bydliště. Chtěla bych však provádět namátkové kontroly této nemovitosti (mám obavy o její stav, spoluvlastník ji využívá). Mám právo kdykoliv vstoupit do nemovitosti, kde mám vlastnický podíl? Musím návštěvu nahlašovat? Můžu v předmětné nemovitosti přespat? Může se mnou v nemovitosti přespat i přítel? Může mi spoluvlastník nějak zabránit ke vstupu (např. výměna zámku)? Předem děkuji za odpověď.
Dobrý den.
Dostal jsem darem od otce pozemek, na kterém jsem postavil dům (stavebníkem jsem pouze já), který jsem z 99% stavěl i financoval sám a cca 1% přítelkyně. Nyní chystáme sňatek a kolaudace proběhne až po sňatku. Můj dotaz zní, zda dům po kolaudaci spadne do SJM, nebo bude patřit pouze vlastníkovi darovaného pozemku, tj. mně. Popřípadě zda varianta SJM automaticky znamená 50% podíl obou, nebo v případě sporu lze určit podíl na základě doložených vkladů.
Děkuji
Dobrý den, v září by měla rozdělená nemovitost - rodinný dům na půl. Půlku vlastní moje žena a půlku její nevlastní nezletilý bratr zastoupený jeho matkou. Co dělat, pokud se tam bratr se svou matkou a "nevlastním" otcem nastěhují bez našeho souhlasu a nebo zamezí nám tam přístup. Kdo má do nemovitosti oprávněný přístup? Bojíme se , že je odtamtud pak již nikdo nevystěhuje, protože doposud žijí v městském přiděleném bytě a obáváme se poničení nemovitosti.
Dobrý den,
měla bych dotaz. Před více lety mi zemřel tatínek a po smrti jsem se zřekla jedné čtvrtiny rodinného domu ve prospěch bratra. Tento dům byl rozdělen na polovinu maminky a polovinu bratra. Nyní přišel bratr s návrhem ,že si nechá dům přepsat pouze na sebe. Maminka s tím souhlasí. Maminka je umístěna v domě pro seniory a v domě tudíž nebydlí. Vše kolem maminky zařizuji já. Mohu s tím něco dělat, mohu nesouhlasit s přepisem domu.
Děkuji za odpověď
Dobrý den. Mám připravenou žádost o rozvod. Manželka slíbila, že bude souhlasit, ale teď to nechce podepsat, že si to rozmyslela. Nežijeme spolu již 3 roky a žiji s jinou ženou. Jak mám postupovat, dá se to i bez jejího souhlasu? Děkuji
Dobrý den chtěl bych se zeptat tchán nechal přepsat družstevní byt na Manželku,manželka ho od družstva ještě odkoupila a byt teď prodává a manželky sestra chce po ní peníze ale žádnou smlouvu nemají se sestrou že se musí dělit o majetek tak se chci zeptat zda má nárok na naky podíl když není byt její a dostala ho manželka
Dobrý den, existuje možnost u vypořádání manželů při rozvodu, aby oboum manželům po rozvodu zůstal i nadále podíl u družstevního bytu na dobu neurčitou. Ani jeden z manželů nemá na vyrovnání toho druhého, přičemž jeden bude byt dál obývat a druhý o podíl nechce přijít. Děkuji
Dobrý večer,budu se rozvádět manželka je předseda družstva mám na něco nárok děkuji za odpověď
Bratrovi byl již před lety darován podstatný podíl na vlastnictví nemovitosti, kde jsme původně celý život bydleli. Před více než dvěma roky jsme se "dohodli" (ústně nikoli však písemně), že v části jeho části budu bydlet. Před více než měsícem došlo k situaci, kdy jsem volal policii kvůli vyhrožování ze strany otce a kdy jsem byl mírně/lehce slovně agresivní, avšak policie se po příjezdu zeptala, zda má vyvést mě a vyvedla mě a odvezla mě (na mou žádost) na psychiatrii. Po návratu domů po pár dnech už mě bratr nechtěl "domů" pustit.
dobrý den s manželkou jsme půl roku od sebe byl jsem z našeho společného bytu které jsem platil já vyhozen co jsem zvládl u nás hned protože mám stabilní práci zahraničí pár hodin jízdy z Plzně manželka si rozkázala xxx tisíc měsíčně alimenty na dve maloleté holčičky co nebyl problém a pokaždé jsem dával peníze navíc mám o tom potvrzení a co šlo bokem to jsem posílal pro děti. snažil jsem se je navštěvovat co nejčastěji protože obě jsou fixovaný na mě citově. zrovna tenhle víkend jsem jel na mýma holkama měl jsem dopedu rezervované penzion a mělo to být hezky jako u každé mé návštěvy. celou dobu odloučení jsem pozoroval jak manželka nezvládá výchovu holek. chtěla po mě více a více peněz psala jsi o ně skoro denně. ale teď je to nepodstatné tenhle víkend situace vyvrcholila úplně do nejvyššího extrému po mém odchodu z bytu si našla nového partnera ne dobrého charakteru manželku bil před dětmi větší holka mi to několikrát potvrdila protože jsem se ptal protože mě to zaujímalo na to dostali výpověď z bytu co zbylo tenhle pátek se museli vystěhovat pár dní zpětně mi to oznámila že má výpověď z bytu ale že sehnala nový nájem na který potřebovala více než 10000, které jsem jí samozřejmě dál. v pátek mi volá s pláčem a oznamuje mi že zaplatila kauci na nový byt a byla podvedená když jsem navrhoval zavolat policii argumentovala to tím že policie to nevyřeší a nemá žádný doklad ani smlouvu ani potvrzení že někomu něco někde dávála a že s holkama je momentálně na ulici po hodině mi volá že už jsou na bytě u její známé tvrdila mi byla oznámena na odspodu a že jsi už pro holky do jdou nevzali je prý právě tyhle známe která poskytla azyl pod podmínkou že příští týden bude s holkama už ve vlastním bytě když ne budou odebrána. V listopadu mám naplánováno nastěhovat se do bytu kteří si pronájmu. V kterém by měli holky svůj pokoj. když jí holky odeberou chtěl bych okamžitě začít řešit holky do své péči. Novou známost zatím nemám proto potřebuji aspoň ze začátku pomoc profesionál formou chůvy na plný úvazek a nebo jinou organizací. jsou mé všechno nedovolím aby žili v nějakém zařízení když mají svého tátu přece a holky to ví minimálně ta větší. Jsem si plně vedom že je to závazek na celý život ale tam jsem si byl vědom ještě před jejich narozením. a chtěl bych se rozvést z důvodu selhání starostlivosti o děti a utráceni společného příjmu na hazardních online automatech. můžete mi nějakým způsobem pomoci pro jejich získání do mé péče? nebo aspoň poradit kterým směrem bych se měl vydat.dopredu děkuji za vaše odpovědi
Dobry den. Dotaz zni, mam s byvalou zenou od brezna tohoto roku soudem ustavenou stridavou peci. Na dceru platim vyzivne ve vysi dane odhadem soudu, nicmene manzelka na muj navrh plati vyzivne nizsi nez by mela. Nicmene k prihlednutim k soucasne ekonomicke situaci je vyse jejiho vyzivneho pro mne nedostacujici, manzelka navic byla zvolena do rady obce s financnim prijmem a dale jako statnimu zamestnanci ji byl zvysen plat. Mohu zadat v tak kratke dobe od rozsudku o upravu vyzivneho? Dekuji
Situace: jsme tri bratři, dnes jsme byli u maminky na domluvu ohledně dedictvi. Maminka vlastni pouze jednu nemovitost, kterou chce odkazat nejmladsimu synovi. Ostatnim majetkem nedisponuje. A chce jeste za sveho zivota, aby my dva zbyli bratri se zrekli teto nemovitosti ve prospech nejmladsiho bratra. Bohuzel ja jsem v Ceske republice jednou za pul roku a vim, ze budeme muset navstivit notare (nejspis). To ted nestihneme. Ale myslite, ze by v soucasne situaci, kdy jsme se jen tak uvnitr rodiny dohodli, tak pro klid duse maminky,
podepsali mezi nami dokument, kde se shodujeme na tomto postupu? Nez to zoficializujeme u notare. Napr. smlouva/cestne prohlaseni, ze se vzdavame domu ve prospech nejmladsiho bratra?
Dobrý den,chtěla bych se zeptat,můj otec byl před X lety obdarován domem od své matky. Pote byla sepsána dohoda, že otec musí vyplatit svého bratra X Kč do 1 roka po smrti jejich matky ale obdarovaný otec zemřel, tak mě zajímá když ze zákona zdedim onen darovaný dům jako jeho dcera , jestli je má povinnost té výplaty X Kč pro otcova bratra dle jejich sepsané dohody." Otec je povinen vyplatit svého bratra do 1 roka po smrti jejich matky. Ale jejich matka stále žije. Dekuji
Jaké náležitosti musí obsahovat darovací smlouva na pozemek ve výlučném vlastnictví manželky do výlučného vlastnictví manželovi? (např. explicitní info, že jde o manželku a manžela, explicitní odkaz na část CLV, kde jsou věc. břemena, ...)? Může žádost na vklad do katastru přes elektronický formulář na www.cuzk.cz podat Obdarovaný nebo musí žádost vždy podávat Dárce.
Rozvadime se s manzelkou. Manzelka uz jak mesic se odstehovala. Nemame s tim problem, dohodli jsme se mezi sebou na vsem. Co ted mam delat pravnicky pro ten rozvod abych to ukoncit cele? Jaky postup?
Dobrý den,
chci se prosím zeptat, můj děda bez vědomí své manželky převádí veškeré finance, které za celý život vydělal na svého vnuka, manželka nemá povědomí o výši financí. Předpokládám, že je vše společné jmění manželů? Je možné, že po jeho smrti bude chtít vykonavatel dědictví tyto finance vrátit, aby je zahrnul do dědictví? Je nějaká lhůta? Děkuji
Dobrý den
S manželkou jsme koupili a zrekonstruovali starý rodinný domek za peníze v mém výlučným vlastnictví - dědictví. Manželka je na základě kupní smlouvy spolu vlastníkem tudíž i v katastru zapsáno jako SJM. Jak se dělí tento majetek při rozvodu.
Děkuji A
Manželka, se kterou bych se rád rozvedl, mne obvinila z fyzického napadení dcery a dále lékaři po telefonu uvedla, že jí údajně dcera řekla, že v nepřítomnosti matky dceru biji pěstmi. Dcera na dotaz policie toto vyvrátila. Na sociálce to pak vyvrátili obě dvě, ale policie má zápis, ve kterém lékařka píše, že jí toto bylo manželkou sděleno. Nakonec policie případ ukončila, ač jsem policii i lékařku žádal, aby se věc prošetřila. Já ale žiju v neustálém napětí, čeho je schopna manželka použít - křivá obvinění, pomluvy, jen aby mne zdiskreditovala. Jaký czela konkrétní krom mám učinit na svoji obranu, bojím se, že podobné útoky se od manželky mohou opakovat. Existuje cokoli, co by manželku v těchto lžích zastavilo?
Dobrý den,
manželka dostala od své prababičky darem pole. Pole prababička pronajímala zemědělském družstvu, aby na něm hospodařilo. Nyní máme s manželkou pole rovným dílem. Otázka zní takto : Je vůbec smlouva s zemědělským družstvem platná? Smlouva se po smrti prababičky neaktualizovala a nyní ji chceme vypovědět. Původní smlouvu ani neznáme a nevíme ani výpovědní lhůtu smlouvy... Děkuji
Dobrý den,
zemřela nám maminka (tatínka ještě máme), jsme 4 sourozenci.
Rodiče vlastnili v SMJ družstevní podíl. Jak se dědí tento podíl? Musí tatínek vyplácet nás děti, nebo automaticky vše zůstane jemu a děti vyplácet nemusí.
Obdržela jsem info ze soukr. e-mailu tř. učitele syna- bez příloh-.. že zítra je distanční výuka"- zasláno v 18:00 hod. Byla prý pověřena ředitelem to sdělit. Mám jako rodič povinnost poslouchat učitele? ze zákona?